Już 25 listopada Diecezjalne Forum Młodych!

2023-11-03 | autor: ks. Marek Ludwig
materiały organizatora (Pełni Życia)

W sobotę, 25 listopada rozpocznie się Forum Młodych Diecezji Gliwickiej, czyli duże spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy młodzi z parafii, ruchów i wspólnot. To marzenie Biskupa Sławomira, wielu młodych i duszpasterzy naszej diecezji.

Na Forum będą składać się trzy duże spotkania, każde poruszające inny temat (Tożsamość - 25.11.2023; Jedność - 09.03.2024; Współpraca - 11.05.2024).

Temat pierwszego spotkania 25.11.2023:

Tożsamość. Kim jestem - kim jesteśmy w Kościele?

Plan spotkania:

• 13:00 Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II w Gliwicach - Rejestracja
  • 14:00 Katedra Gliwicka - Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Sławomira Odera, rozpoczynająca 38 Światowy Dzień Młodzieży
  • 15:30 Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II - spotkanie na Forum Młodych: konferencja, spotkania w grupach, modlitwa, integracja, jedzenie i kawiarenka
  • 20:00 zakończenie Forum Młodych

Chcąc podkreślić diecezjalny wymiar Forum proponujemy by, każda parafia oddelegowała 3 ministrantów i 3 marianki ze sztandarem do służby podczas Eucharystii.

Czekamy na wszystkich młodych i dorosłych troszczących się o formację młodych!

Informacje dostępne są u Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Gliwickiej - Pełni Życia.

Zgoda dla uczestników niepełnoletnich, a także konspekty do pracy w parafii i dekanacie przed Forum są do pobrania poniżej.

Odezwa biskupa Sławomira

Drodzy Młodzi Diecezjanie!

Wiosną przyszłego roku w naszej diecezji będzie miało miejsce ważne wydarzenie – Kongres Eucharystyczny. Przygotowując się do przeżywania tego czasu, zapraszam Was wraz z waszymi proboszczami i wikariuszami na Pierwsze Forum Młodych, które odbędzie się 25 listopada 2023 r. w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II. Spotkamy się na wspólnej modlitwie, konferencji, dyskusji. Będzie to przestrzeń do poznawania siebie nawzajem, wymiany zdań i poglądów.
Zapraszam Was serdecznie w sobotę, 25 listopada o godz. 13.00 na Pierwsze Forum Młodych. Chętni mogą zapisać się wcześniej na stronie internetowej Diecezji Gliwickiej.
Wasz biskup Sławomir