KONGRES EUCHARYSTYCZNY 2024

2023-09-08 | autor: Diecezja Gliwicka

Serdecznie witamy na stronie Kongresu Eucharystycznego! Zapraszamy do udziału w Kongresie i do odwiedzania naszej strony!

Terminy Kongresu Eucharystycznego 2024

Rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego:

• diecezjalne: 24 marca 2024 r. - Niedziela Palmowa
  • w parafiach: 28 marca 2024 r. - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Wspólne zakończenie:

• 30 maja 2024 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Modlitwa kongresu

Ojcze Niebieski, źródło życia i świętości!
Ześlij nam Ducha Świętego, abyśmy coraz bardziej miłowali Chrystusa obecnego w Eucharystii, który każdego dnia zapewnia nas: „Ja jestem z wami”.

Spraw Ojcze, aby czas Kongresu Eucharystycznego służył odnowie duchowej naszej diecezji – pogłębianiu wiary w żywą obecność Chrystusa i odkrywaniu piękna wspólnoty zgromadzonej na modlitwie. Prosimy, aby nasze siostry i nasi bracia, którzy z różnych powodów, czasem bardzo bolesnych, oddalili się od Eucharystii, powrócili do Chrystusa i do naszych wspólnot.

Daj nam serca otwarte, abyśmy potrafili Chrystusa spotkać, miłować i służyć Mu, nie tylko na Eucharystii i adoracji, ale także w drugim człowieku, szczególnie chorym, starszym i samotnym.

Prosimy o to przez wstawiennictwo patronów Kongresu Eucharystycznego: św. Jana Pawła II i bł. Carla Acutisa. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

(plik PDF do pobrania tutaj)

Informacje podstawowe o kongresie:

• Biskup Sławomir Oder o istocie Kongresu Eucharystycznego, motywach jego zwołania oraz nadziejach, które jako pasterz naszej diecezji wiąże z tym wydarzeniem - kliknij tutaj.
  • Wydarzenia diecezjalne (czyli harmonogram kongresu) - zobacz
    • wydarzenia Duszpasterstwa Rodzin - zobacz
    • wydarzenia Szkoły Nowej Ewangelizacji - zobacz
  • Wydarzenia dekanalne (w tym adoracje kongresowe) - zobacz
  • Wydarzenia parafialne - zobacz
  • Goście Kongresu Eucharystycznego - poznaj osoby, które przyjadą do naszej diecezji

Co więcej?

W jaki sposób mogę wesprzeć materialnie Kongres Eucharystyczny?

Wcześniej prosiliśmy i dziękowaliśmy za wsparcie duchowe, które jest najważniejszym i najcenniejszym darem dla dzieła Kongresu. Prosimy także o wsparcie materialne, które pozwoli nam pokryć koszty związane z wydarzeniami w ramach Kongresu.

Osoby, które chciałyby wesprzeć darowizną organizację głównych wydarzeń, mogą ją przelać na konto bankowe:

• PLN: 64 1240 1343 1111 0011 3022 0485
  • EURO: 10 1240 1343 1978 0011 3022 0690
  • USD: 22 1240 1343 1787 0011 3022 0906

W każdym z powyższych wpisując w tytule wpłaty darowizna na cele kultu religijnego oraz podając adresata wpłaty: Diecezja Gliwicka ul. Luzycka 1 44-100 Gliwice. Bankiem rozliczenia jest Bank Pekao SA I/O Gliwice.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie, życzliwość, wsparcie i pomoc!

Biuletyny Kongresowe

Co jakiś czas w naszych parafiach będą także przygotowywane specjalne Biuletyny Kongresowe, które zawierają podstawowe informacje o nadchodzących wydarzeniach Kongresu Eucharystycznego. Biuletyny te można wydrukować i przekazać osobom niemającym dostępu do Internetu.