Jego sylwetka została przybliżona w magazynie Kościoła greckokatolickiego „Pełnia Wiary”.
Ks. dr Krzysztof Staniecki zmarł 9 marca 2003 roku w Opolu w wieku 68 lat. Pełnił m.in. funkcję wieloletniego proboszcza greckokatolickiej parafii i rektora ormiańskokatolickiego kościoła w Gliwicach.
- Gdy otrzymałam możliwość zrealizowania materiału o ks. Stanieckim, trirytualiście z Gliwic, poczułam, że jest to temat, który ma ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach. Historia tego kapłana staje się symbolem otwartości i dialogu między różnymi wyznaniami. Jego decyzja o odprawianiu Mszy w trzech obrządkach to nie tylko wyraz indywidualnego poszukiwania duchowości, ale także dowód, że współczesny Kościół nie zamyka się na różnorodność, lecz stara się na nią reagować. Wyjątkowym również było móc porozmawiać z żywymi świadkami historii, takimi jak m.in. pan Bogdan Leśko, który w felietonie dzieli się nie tylko swoją wiedzą historyczną, ale i prywatnymi doświadczeniami związanymi z obserwowaniem przemian kulturowych w regionie - mówi Michalina Maciejewska, autorka felietonu.
- Ks. Staniecki był trirytualistą, czyli kapłanem, który mógł pełnić posługę w trzech obrządkach - grecko, rzymsko- i ormiańskokatolickim. W historii Kościoła katolickiego w Polsce niewielu było takich duszpasterzy. W marcu upłynęły 22 lata od jego śmierci, lecz pamięć o kapłanie z ogromnym poczuciem humoru jest wciąż żywa. Został zapamiętany również jako wyjątkowy wykładowca akademicki - dodaje.
Michalina Maciejewska jest autorką scenariusza i reżyserem felietonu, za zdjęcia i montaż odpowiada Maciej Feręc. W materiale swoimi wspomnieniami dzielą się: Bogdan Leśko i ks. Volodymyr Lytvyniv z parafii greckokatolickiej Trójcy Przenajświętszej w Gliwicach oraz ks. Robert Chudoba, były student ks. Stanieckiego.
Program emitowany był w TVP1 13 marca o 7.30. Magazyn „Pełnia Wiary” dostępny jest też online w TVP VOD. Program prezentuje życie Kościoła greckokatolickiego w Polsce, zarówno uroczystości liturgiczne, jak i codzienne życie wiernych. Widzowie mają okazję lepiej poznać historię i duchowość grekokatolików, odkrywając różnice i podobieństwa między obrządkami.