Szczególnie jesteście blisko Pana, mówił bp Sławomir do gliwickich ministrantów

2024-01-22 | autor: ks. Marek Ludwig
franciszkanie / A. Ciozak

Z okazji 800-lecia budowy pierwszej stajenki betlejemskiej, która miała miejsce we włoskim Greccio, a której autorem był sam św. Franciszek z Asyżu w kościele franciszkanów w Gliwicach bp Sławomir Oder przewodniczył Mszy świętej połączonej z możliwością uzyskania związanego z tym faktem jubileuszowego odpustu zupełnego.

W szczególny sposób byli na tę Eucharystię zaproszeni ministranci trzech gliwickich dekanatów, dla których ów kościół franciszkański jest najbliższy oraz parafii zaprzyjaźnionych lub zafascynowanych duchowością Biedaczyny z Asyżu. Oprócz wielu wiernych obecnych więc było kilkudziesięciu członków Służby Liturgicznej wraz z Duszpasterzami.
Słowo wstępne i konferencję o historii budowania stajenki betlejemskiej wygłosił proboszcz - o. Tymoteusz Olsiński OFM, a kazanie, w którym wpisał realia betlejemskiej szopki w naszą codzienność wygłosił ks. biskup Sławomir Oder.
Na tę okoliczność do zgromadzonych ministrantów wysłał specjalne pismo krajowy duszpasterz Służby Liturgicznej - ks. dr Krzysztof Ora (plik poniżej).
Po uroczystej celebracji w kościele ministranci posilili się świeżymi bułeczkami i rozgrzali ciepłą herbatą.

Franciszkanie nadal zapraszają do swojej świątyni, gdyż udzielona przez Penitencjarię Apostolską łaska odpustu będzie trwała do 2 lutego włącznie. Informacje o celebrowanych Mszach św., nabożeństwach i sakramencie pokuty można znaleźć na stronie internetowej www.franciszkaniegliwice.pl w działach „ogłoszenia duszpasterskie” i „intencje mszalne”.

o. Jeremiasz OFM

O tym wydarzeniu pisze także Gliwicki Gość Niedzielny w artykule "Gliwickie Greccio u franciszkanów", kliknij tutaj, aby przeczytać.

franciszkanie / A. Ciozak

Pismo krajowego duszpasterza Służby Liturgicznej - ks. dr. Krzysztofa Ora