Zaczynamy wspólną modlitwę w intencji Kongresu Eucharystycznego

2024-02-04 | autor: ks. Marek Ludwig
Albrecht Dürer - Betende Hände

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna", mówił św. Jan Paweł II na Placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r. Niech ten patron Kongresu Eucharystycznego zachęca nas do wytrwałości w tym wielkim, wspólnym dziele: modlitwy o owoce zbliżającego się kongresu.

Tekst modlitwy można pobrać tutaj lub na dole strony.

Modlitwa wspólnotowa w parafiach

W niedzielę 4 lutego podejmujemy tę modlitwę w parafiach, wspólnotach, rodzinach i indywidualnie. W parafiach modlitwa o dobre przeżycie Kongresu Eucharystycznego, który niedługo rozpocznie się w diecezji, będzie odmawiana po Mszach św. w niedziele i czwartki, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i spotkań grup formacyjnych.

Wsparcie modlitewne zakonów osób konsekrowanych

Od początku roku w tej intencji modlą się już osoby konsekrowane. Bp Sławomir Oder zwrócił się z taką prośbą do wszystkich wspólnot żeńskich klauzurowych w Polsce oraz do wspólnot zakonnych żeńskich i męskich, instytutów świeckich i dziewic konsekrowanych w naszej diecezji. O taką modlitwę biskupi z Gliwic poprosili także chorych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Za dwa tygodnie, 19 lutego, rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w kolejnych dekanatach diecezji, która będzie trwała do zakończenia kongresu.

Inauguracja Kongresu Eucharystycznego odbędzie się Niedzielę Palmową 24 marca w katedrze, gdzie Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Rino Fisichella, odpowiedzialny za Papieską Dykasterię do Spraw Ewangelizacji.

Więcej informacji o Kongresie Eucharystycznym można znaleźć na stronie diecezji: https://diecezja.gliwice.pl/news/kongres-eucharystyczny-2024