[Gliwice] Spotkanie w schroniskach im. Św. Brata Alberta

2024-10-07 | autor: Diecezja Gliwicka

Dzięki życzliwości Prezesa Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koła Gliwickiego - Pana Roberta Polewczaka - mogłam odwiedzić „Braci” i zobaczyć jak funkcjonują schroniska dla bezdomnych w Gliwicach przy ul.Traugutta i w Gliwicach-Bojkowie.

Przekazałam kilka koców, kołder i materacy -  są to rzeczy, które zawsze się przydadzą w takich placówkach. W obydwu schroniskach doświadczyłam wiele życzliwości i otwartości na współpracę. Warto spotykać się z tymi, którzy potrzebują pomocy, a także z tymi, którzy na co dzień pomagają osobom w kryzysie bezdomności.

Dzisiaj  uczestniczyliśmy razem z Podopiecznymi we Mszy św. z okazji I piątku miesiąca, którą odprawił ks. Adrian Pietrzyk – kapelan schronisk w Gliwicach i w Zabrzu i wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Doświadczyłam jak wspólna modlitwa jednoczy Opiekunów i Podopiecznych.

Na zdjęciu jestem z Panem Prezesem oraz pracownikami Schroniska – uważam, że są to prawdziwi BOHATEROWIE! Ich praca z osobami tak bardzo zaburzonymi i psychicznie poranionymi, którzy mają bardzo zagmatwaną przeszłość - naprawdę nie jest łatwa i wymaga ogromnej cierpliwości i wytrwałości i wielkiego serca.

Te spotkania uświadomiły mi na nowo, jak wiele jest wokół nas ludzi potrzebujących pomocy.

s. Macieja,
współpracownik jałmużnika biskupa gliwickiego