AGAPE – do końca nas umiłował – IV BYTOMSKIE REKOLEKCJE LITURGICZNE

2024-04-10 | autor: Diecezja Gliwicka

Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. (J 13,1)

Umiłował nas do końca i jest z nami w Eucharystii! Pragnie być naszym pokarmem w codzienności. W czasie Kongresu Eucharystycznego naszej diecezji chcemy poznać różne wymiary liturgii eucharystycznej, zrozumieć sens liturgicznych modlitw, znaków i gestów, by jeszcze lepiej i głębiej uczestniczyć w każdej Mszy Świętej!

Zapraszamy Cię do wspólnego odkrywania tajemnicy Miłości, obecnej w znakach chleba i wina.

IV Bytomskie Rekolekcje Liturgiczne odbywać się będą w środy okresu wielkanocnego o 19.30 w kościele Ducha Świętego w Bytomiu (ul. Krakowska 30). Spotkania będą składać się z Eucharystii z konferencją rekolekcyjną. Przez rekolekcyjne rozważania przeprowadzą nas:

- ks. Michał Chmiel - moderator Ruchu Światło-Życie diecezji gliwickiej, wikariusz parafii Trójcy Świętej w Bytomiu,

- ks. Tadeusz Górny - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu,

- ks. Michał Jendrzok – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu,

- ks. Robert Potempa – wikariusz parafii św. Jacka w Bytomiu

- ks. Krzysztof Ruciński - wikariusz parafii św. Jacka w Bytomiu.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/8YgBnclij

Powrót     Całe kalendarium