Barbórka 2023 - diecezjalne wydarzenia

2023-11-20 | autor: ks. Marek Ludwig

"Prawda, że skarbem tej ziemi jest węgiel, ale tym najcenniejszym skarbem jest zawsze człowiek"

- mówił w barbórkowej homilii bp Gerard Kusz w 2013 r. Modlitwą dziękujemy dobremu Bogu za dary ziemi i dar bezpiecznego spotkania drugiego człowieka podczas codziennej pracy.

Msze św. pod przewodnictwem biskupów z okazji wspomnienia św. Barbary, patronki górników:

• 4 grudnia o godz. 9:00, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy, przewodniczy bp Sławomir Oder,
  • 4 grudnia o godz. 11:30, kościół św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy, przewodniczy bp Sławomir Oder. Po Mszy poświęcenie figury św. Barbary przy ul. Sikorskiego w Gliwicach-Sośnicy.
  • 4 grudnia o godz. 12:30, kościół Świętego Krzyża w Zabrzu, przewodniczy bp Andrzej Iwanecki.