Bp Jan Kopiec odznaczony Medalem Miasta Bytomia

2022-11-10 | autor: ks. Adam Fabiańczyk
Hubert Klimek/UM Bytom

Biskup Gliwicki Jan Kopiec został uhonorowany Medalem Miasta Bytomia w dziedzinie naukowej

Biskup Jan Kopiec jest związany z bytomskimi dzielnicami Szombierki i Bobrek, gdzie dorastał oraz uczęszczał do szkoły. Biskup Kopiec został wyróżniony w dziedzinie naukowej jako wybitny historyk Kościoła, profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła, pracownik naukowy, członek watykańskiej Sekcji Nauk Historycznych Komisji Nauki i Wiary.

Biskup Jan Kopiec jest autorem ponad 560 artykułów, 15 prac zwartych oraz ponad 260 tekstów popularnonaukowych i publikacji, w tym 10 książek, m.in.: wydawanych w Rzymie „Acta Nuntiaturae Poloniae”.

Biskup Kopiec obchodzi w tym roku 50-lecie święceń kapłańskich, 30-lecie sakry biskupiej, a w grudniu 75. urodziny.

Hubert Klimek/UM Bytom