dekanat Bytom - wydarzenia kongresowe

2023-10-02 | autor: Diecezja Gliwicka

15.03.2024 r. - par. NSPJ (Jezuici) w Bytomiu

INDYWIDUALNA NOCNA DROGA KRZYŻOWA TRASĄ KOŚCIOŁÓW BYTOMSKICH

OPIS WYDARZENIA: W związku ze zbliżającym się Kongresem Eucharystycznym diecezji gliwickiej pragniemy w sposób szczególny powierzyć tę właśnie intencję wszystkim uczestnikom indywidualnej nocnej Drogi Krzyżowej - trasą bytomskich kościołów. Trasa przebiega przez różne dzielnice Bytomia (tworzy pętle - początek i koniec przy kościele NPSJ Bytom - Jezuici), a tym samym przebiega przez teren naszej diecezji.

TERMIN I MIEJSCE: Msza św. na rozpoczęcie zostanie odprawiona 15-go marca o godz. 19:30 w kościele NSPJ w Bytomiu (kościół Ojców Jezuitów).

DODATKOWE INFORMACJE: Trasa jest wyznaczona w aplikacji TRASEO - kliknij tutaj. Stacje:

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wydarzenie na facebooku dla trasy kościołów Bytomskich.

12/13.04.2024 r. - par. św. Jacka w Bytomiu

NOCNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

OPIS WYDARZENIA: Chcemy trwać nocą przy Eucharystycznym Jezusie, modląc się za naszą diecezje, miasto i wspólnoty parafialne.

TERMIN I MIEJSCE: Adoracja rozpocznie się o 19.00 wspólną modlitwą. Potem kolejno prowadzić ją będą młodzież, parafie dekanatu oraz kapłani.

• 19.00 - Godzina święta – rozpoczęcie adoracji
  • 20.00 – 21.00 Godzina czuwania młodzieży
  • 21.00 – 22.00 Parafia św. Barbary
  • 22.00 – 23.00 Parafia NSPJ
  • 23.00 – 00.00 Parafia św. Wojciecha
  • 00.00 – 01.00 Parafia Trójcy Świętej
  • 01.00 –0 2.00 Parafia WNMP
  • 02.00 – 03.00 Parafia Podwyższenia Krzyża
  • 03.00 – 04.00 Parafia św. Anny
  • 04.00 – 05.00 Parafie: św. Józefa i Michała Archanioła
  • 05.00 – 06.00 Adoracja kapłanów dekanatu

cały Okres Wielkanocny - par. św. Wojciecha w Bytomiu (ojcowie Franciszkanie)

WIELKANOCNE KATECHEZY EUCHARYSTYCZNE U FRANCISZKANÓW

TERMIN I MIEJSCE: Ojcowie Franciszkanie zapraszają na cykl katechez o Eucharystii w dniach: 4 kwietnia, 11 kwietnia, 18 kwietnia, 25 kwietnia, 2 maja, 9 maja, 16 maja oraz 23 maja. Program spotkań:

• 18:00 - Msza św.
  • 18:30 - katecheza eucharystyczna
  • 19:00 - adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 19:30 - modlitwa na zakończenia dnia - Kompleta

15.04. - 15.05.2024 r. - kościół Ducha Świętego w Bytomiu

IV BYTOMSKIE REKOLEKCJE LITURGICZNE – AGAPE – "DO KOŃCA NAS UMIŁOWAŁ!"

OPIS WYDARZENIA: Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. (J 13,1) Umiłował nas do końca i jest z nami w Eucharystii! Pragnie być naszym pokarmem w codzienności. W czasie Kongresu Eucharystycznego naszej diecezji chcemy poznać różne wymiary liturgii eucharystycznej, zrozumieć sens liturgicznych modlitw, znaków i gestów, by jeszcze lepiej i głębiej uczestniczyć w każdej Mszy Świętej! Zapraszamy Cię do wspólnego odkrywania tajemnicy Miłości, obecnej w znakach chleba i wina. IV Bytomskie Rekolekcje Liturgiczne odbywać się będą w środy okresu wielkanocnego o 19.30 w kościele Ducha Świętego w Bytomiu (ul. Krakowska 30). Spotkania będą składać się z Eucharystii z konferencją rekolekcyjną. Przez rekolekcyjne rozważania przeprowadzą nas:

• ks. Michał Chmiel - moderator Ruchu Światło-Życie diecezji gliwickiej, wikariusz parafii Trójcy Świętej w Bytomiu,
  • ks. Tadeusz Górny - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu,
  • ks. Michał Jendrzok – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu,
  • ks. Robert Potempa – wikariusz parafii św. Jacka w Bytomiu
  • ks. Krzysztof Ruciński - wikariusz parafii św. Jacka w Bytomiu.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wydarzenie na facebooku dla tych rekolekcji.

19.05.2024 r. – par. Trójcy Świętej w Bytomiu

KONCERT MARYJNO-EUCHARYSTYCZNY

maj 2024 – par. św. Michała Archanioła

SPOTKANIE LSO I KONKURS LITURGICZNY

26.05.2024 r. – par. Trójcy Świętej w Bytomiu

KONGRESOWY FESTYN RODZINNY

6.06.2024 r. – par. Trójcy Świętej – par. św. Wojciecha w Bytomiu

PROCESJA EUCHARYSTYCZNA NA ZAKOŃCZENIE TRADYCYJNEJ OKTAWY UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA

Strona jest aktualizowana na bieżąco. Jeśli chcesz umieścić tutaj więcej informacji o wydarzeniach, których jesteś organizatorem skontaktuj się z nami - kongres@diecezja.gliwice.pl.

WIELKANOCNE KATECHEZY EUCHARYSTYCZNE U FRANCISZKANÓW

15.03.2024 - INDYWIDUALNA NOCNA DROGA KRZYŻOWA