dekanat Gliwice-Sośnica - wydarzenia kongresowe

2023-10-02 | autor: Diecezja Gliwicka

9.03.2024 r. - par. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy

WIGILIA IV NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU ZE WSPÓLNOTĄ MAŁYCH SIÓSTR I BRACI BARANKA

OPIS WYDARZENIA: Poprzez liturgię spotykamy Niewidomego z Ewangelii. Śpiewając psalmy, słuchając Słowa Bożego i homilii Ojców Kościoła, wraz z nim, pozwólmy Jezusowi "oświecić oczy naszego serca"; przejdźmy z ciemności do światła i przygotujmy się do odnowienia naszych przyrzeczeń chrzcielnych w noc paschalną.

TERMIN I MIEJSCE: W sobotę 9 marca zapraszamy na godz. 19:30 do par. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy na dekanalną Wigilię IV Niedzieli Wielkiego Postu, którą poprowadzi wspólnota Małych Sióstr i Braci Baranka. Modlitwa jest otwarta dla każdego, zapraszamy!

DODATKOWE INFORMACJE: Będzie to wieczór modlitwy, śpiewów i rozważania Słowa Bożego. Potrwa około 1h 15 min.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wydarzenie na facebooku.

23.03.2024 r. - par. św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach

WIGILIA DNIA PAŃSKIEGO (UROCZYSTA GODZINA CZYTAŃ)

OPIS WYDARZENIA: Na zakończenie tygodnia adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy cały dekanat na uroczystą Godzinę Czytań wraz z kazaniem (głosi ks. Mateusz Batóg).

TERMIN I MIEJSCE: 23 marca 2024 r. o godz. 19:30 w parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach.

w czasie trwania kongresu

MISJA:10 - DEKANALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY

OPIS WYDARZENIA: Wspólna dekanalna Eucharystia z kazaniem, a po niej spotkanie integracyjno-formacyjne dla chętnych. Start zawsze o godz. 19:30, co miesiąc w innej parafii.

TERMIN I MIEJSCE:

• 16.02.2024 r. - par. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy
  • 15.03.2024 r. - par. ojców Franciszkanów (NSPJ) w Gliwicach
  • 19.04.2024 r. - par. ojców Misjonarzy Świętej Rodziny (św. Michała) w Żernicy
  • 17.05.2024 r. - par. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy (czuwanie przed święceniami prezbiteratu)
  • 21.06.2024 r. - dekanalna pielgrzymka młodzieży (z par. Chrystusa Króla w Gliwicach do par. św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach)

DODATKOWE INFORMACJE: Informacje na bieżąco publikowane są na Instagramie młodzieży z par. św. Jacka (@jestesmy.w.domu) oraz par. Chrystusa Króla (@młodzi.z.chrystusem).

Strona jest aktualizowana na bieżąco. Jeśli chcesz umieścić tutaj więcej informacji o wydarzeniach, których jesteś organizatorem skontaktuj się z nami - kongres@diecezja.gliwice.pl.

23.03.2024 - WIGILIA DNIA PAŃSKIEGO (UROCZYSTA GODZINA CZYTAŃ I NIESZPORY)

9.03.2024 - WIGILIA IV NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU