dekanat Gliwice - wydarzenia kongresowe

2023-10-02 | autor: Diecezja Gliwicka

23.03.2024 r. - par. Matki Bożej Częstochowskiej na Trynku w Gliwicach

SPOTKANIE Z ARCYBISKUPEM RINO FISICHELLĄ

OPIS WYDARZENIA: Już 23 marca będzie gościł w diecezji gliwickiej abp Rino Fisichella. Był biskupem pomocniczym w latach 1998–2002 w diec. rzymskiej, następnie rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego i przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Od 2010 do 2022 r. – przewodniczącym Papieskiej Rady ds. krzewienia Nowej Ewangelizacji. Od 2022r. jest prefektem Sekcji Nowej Ewangelizacji w Dykasteria ds. Ewangelizacji. Zadaniem Sekcji jest promowanie odnowionej ewangelizacji w krajach, które już usłyszały pierwsze głoszenie wiary i gdzie od wieków istnieją Kościoły, lecz teraz pojawia się ostygnięcie wiary, swoisty zanik wrażliwości na Boga i sekularyzacja społeczeństwa..

TERMIN I MIEJSCE: Zapraszamy do parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Trynku w Gliwicach. Plan wydarzenia:

• 16:00-18:00 Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia – modlitwę poprowadzi Michał Świderski
  • 18:00 czas na relacje – herbata, kawa
  • 18:30 Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Rino Fisichella: nauczanie „Pielgrzymi nadziei” (ok. 1,5h z tłumaczeniem)
  • 21:00 zakończenie (apel)

DODATKOWE INFORMACJE: Będzie również możliwość wspólnej kolacji, więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie SNE Gliwice.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wydarzenie na facebooku.

3.04 oraz 17.04.2024 r. - par. Wszystkich Świętych w Gliwicach

PRELEKCJE KLUBU INTELIGENCJI KATOLICKIEJ

OPIS WYDARZENIA: W ramach inicjatyw dekanalnych dotyczących Kongresu Eucharystycznego zapraszamy na dwie prelekcje w ramach spotkań Klubu Inteligencji Katolickiej:

• 03 kwietnia – prelekcję wygłosi ks. dr Łukasz Florczyk na temat: „Manna – chleb – Komunia św. Od cudu, przez cud, do cudu nad cudami".
  • 17 kwietnia – prelekcję wygłosi ks. prof. Kazimierz Wolsza na temat: „Tajemnica Eucharystii w pismach Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża".

DODATKOWE INFORMACJE: Spotkania KIK rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:30 w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.

Strona jest aktualizowana na bieżąco. Jeśli chcesz umieścić tutaj więcej informacji o wydarzeniach, których jesteś organizatorem skontaktuj się z nami - kongres@diecezja.gliwice.pl.

23.03.2024 - SPOTKANIE Z ABP RINO FISICHELLĄ