[Katowice] Spotykamy się, uczymy się...

2024-09-26 | autor: Diecezja Gliwicka

Na dzień dzisiejszy w Polsce posługuje czterech jałmużników biskupich: s.Aldona Skrzypiec w Opolu, ks.Damian Trzebiatowski w Gdańsku, ks.Tomasz Koryciorz w Katowicach i ks.Mariusz Setlak w naszej diecezji gliwickiej. Udało nam się już spotkać z nimi wszystkimi, każde z tych spotkań było bardzo wartościowe.

Dzisiaj przeżyliśmy ciekawe i pouczające spotkanie z katowickim jałmużnikiem biskupim  ks.Tomaszem Koryciorzem. Zobaczyliśmy jak funkcjonuje już od 12 lat Dom u Brata Alberta w Rudzie Śląskiej, który założył ks.Tomasz. Widzieliśmy też w jakich warunkach żyją ludzie w rudzkich familokach. Dzielił się on z nami swoimi doświadczeniami ze swojej posługi wśród ubogich i bezdomnych.

W każdej rozmowie i każdej opowieści dominowało jedno motto: jeśli chcesz pomóc potrzebującemu, to musisz BYĆ Z NIM, NAWIĄZAĆ RELACJĘ I MIEĆ DLA NIEGO CZAS. To cenna rada dla każdego z nas.

s. Macieja,
współpracownik jałmużnika biskupa gliwickiego