Nowy serwis informacyjny Diecezji Gliwickiej

2021-07-02 | autor: ks. Adam Fabiańczyk
Nowy logotyp Diecezji Gliwickiej

Serdecznie witamy! Zapraszamy do korzystania z nowego serwisu internetowego.

Nowy serwis informacyjny Diecezji Gliwickiej, to nie tylko odnowiony graficznie, przejrzysty sposób komunikowania wiadomości z życia lokalnego Kościoła, ale także poszerzona obecność naszej diecezji w sieci internetowej.

 

Źródło aktualnych informacji

Serwis informacyjny funkcjonujący pod nowym adresem diecezja.gliwice.pl to źródło niezbędnych informacji dotyczących Diecezji Gliwickiej. Znajdziemy tu aktualności z życia diecezji, zapowiedzi ważnych wydarzeń a także istotne komunikaty, odnoszące się do działalności Kościoła gliwickiego. To miejsce relacjonowania posługi biskupów Diecezji Gliwickiej oraz inicjatyw podejmowanych przez duchownych i świeckich naszego Kościoła lokalnego.

 

Innowacyjna baza danych

Nowy serwis informacyjny to także kompendium najnowszych informacji o naszej diecezji: aktualizowanych danych dotyczących parafii należących do Diecezji Gliwickiej, a także duchownych posługujących na jej terenie. Innowacyjny system synchronizacji witryny internetowej z bazą danych Diecezji Gliwickiej, stworzony przez 3w Serwisy Informacyjne, sprawia, że w naszym serwisie informacyjnym dane parafii oraz duchownych są zawsze aktualne i przedstawione w przejrzysty sposób.

 

Media społecznościowe

Ponadto, nowy serwis internetowy Diecezji Gliwickiej to jeszcze większa obecność naszego Kościoła lokalnego w mediach społecznościowych. 

Najnowsze wydarzenia, komunikaty oraz relacje można od teraz śledzić nie tylko na diecezjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook, ale także na Twitterze oraz Instagramie. W ten sposób można łatwo dzielić się interesującymi treściami z życia Diecezji Gliwickiej ze swoimi znajomymi.

 

Nowa identyfikacja wizualna diecezji

Wreszcie, nowa odsłona diecezjalnej strony internetowej to także zupełnie nowa identyfikacja wizualna Diecezji Gliwickiej. 

Zaprojektowana przez dra Tomasza Strojeckiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, identyfikacja wizualna naszej diecezji jest połączeniem tradycji z nowoczesnym designem. Jej podstawę stanowi nowy logotyp diecezji, który został zainspirowany przedwojenną pocztówką, przedstawiającą sylwetkę kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach.

To wszystko ma sprawić, że wierni naszej diecezji w jeszcze lepszy sposób będą mogli uczestniczyć w życiu Kościoła gliwickiego a dzieła podejmowane w Diecezji Gliwickiej dotrą do jak najszerszego grona odbiorców.

Zapraszamy do częstego korzystania z naszych diecezjalnych serwisów!

Powrót