Spotkania z Enrico Petrillo i konferencja naukowa "ŚWIĘCI EUCHARYSTIĄ"

2024-09-19 | autor: Diecezja Gliwicka

Diecezja Gliwicka zaprasza na kolejne epilogi Kongresu Eucharystycznego: spotkanie z mężem Służebnicy Bożej Chiary Corbelli Petrillo oraz międzynarodową konferencję o świętości.

EPILOG VI: SPOTKANIE Z ENRICO PETRILLO

GOŚĆ: ENRICO PETRILLO
(mąż Służebnicy Bożej Chiary Corbelli-Petrillo)

12.10.2024 (sobota), LUBLINIEC, Par. Św. St. Kostki (dolny kościół):

• 16:00 – spotkanie z gościem, możliwość zadania pytań

13.10.2024 (niedziela), GLIWICE, Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II (przy katedrze):

• 16:00 – spotkanie z gościem, możliwość zadania pytań

EPILOG VII: KONFERENCJA NAUKOWA „ŚWIĘCI EUCHARYSTIĄ”

19.10.2024 (sobota), GLIWICE, Centrum Edukacyjne im. Św. Jana Pawła II (przy katedrze):

• 13.30 - Otwarcie Konferencji (ks. prof. K. Kałuża, ks. prof. P. Górecki)

CZĘŚĆ PIERWSZA – W DRODZE NA OŁTARZE
przewodniczy - ks. dr P. Grzegorzewicz

• 13.45 - biskup dr Sławomir Oder: Fenomen świętości – doświadczenie w życiu Kościoła
  • 14.15 - ks. dr Andrzej Scąber (Kraków): Proces beatyfikacyjny na poziomie diecezji
  • 14.45 - o. dr hab. Szczepan Praśkiewicz (Rzym): Rzymska faza procesu beatyfikacyjnego
  • 15.15 - dyskusja; przerwa

CZĘŚĆ DRUGA – GLIWICCY KANDYDACI NA OŁTARZE
przewodniczy – ks. prof. K. Kałuża

• 16.00 - ks. prof. Piotr Górecki (Opole): Śląscy święci są wśród nas
  • 16.20 - ks. mgr Adrian Pietrzyk (Gliwice): Postać Franciszki z Kanusa
  • 16.35 - ks. dr Piotr Grzegorzewicz (Gliwice): Osoba Ks. Theodora Christopha.
  • 16.50 - dr Sebastian Rosenbaum (IPN Katowice): Męczeństwo Księdza Frenzla
  • 17.05 – prokurator Ewa Koj / dr Bogusław Tracz (IPN Katowice): Świątobliwy Ksiądz dr Antoni Korczok
  • 17.20 - prof. Aldona Skudrzyk: Sylwetka Księdza Prałata Herberta Hlubka
  • 17.35 - o. Lucjan Osiecki – wicepostulator: Sługa Boży kleryk Alfons Mańka