Światowy Dzień Małżeństwa 2024

2024-02-11 | autor: ks. Marek Ludwig

Termin: 11 luty 2024

Miejsce: Kościół i Dom św. Jacka w Gliwicach Sośnicy, ul. Przedwiośnie 1.

Hasło: To Jezusowe słowa: „Miłujcie się wzajemnie” (J 15,12). Mają one charakter wyzwania dla każdego człowieka, który chce podjąć niełatwą, ale piękną drogę małżeństwa.

Plan spotkania:

• 14:00 – Dom św. Jacka – Warsztaty komunikacji małżeńskiej z grą „Przekonaj mnie” prowadzone przez Katarzynę i Michała Jurkiewiczów.
  • 16:00 – kościół pw. św. Jacka – Msza św. pod przewodnictwem i homilią ks. prof. Jana Kochla, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem relikwiami św. Małżonków Zelii i Ludwika Martin.
  • 17:30 – Dom św. Jacka – Poczęstunek
  • 18:30 – Dom św. Jacka – Koncert zespołu „Trio” pt. “Pieśń nad Pieśniami”.

Warsztaty komunikacji małżeńskiej z grą „Przekonaj mnie”

Warsztaty poprowadzą Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie – małżeństwo z 28 letnim stażem, rodzice dwóch dorosłych synów, diecezjalni doradcy życia rodzinnego, twórcy gry małżeńskiej „Przekonaj mnie!”.

Zapraszamy pary małżeńskie do spotkania w dialogu z pomocą gry karcianej „Przekonaj mnie”.
Dbać o relacje małżeńskie można na wiele sposobów, my proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W atmosferze randki, przy dobrej kawie i ciastku, małżonkowie będą mogli przyjrzeć się drażliwej sytuacji tak, aby zbliżyć się do siebie i wspólnie odnaleźć najlepsze rozwiązanie.
W rozwiązywaniu małżeńskich sytuacji konfliktowych najważniejsze nie jest udowodnienie własnej racji, ale możliwość wypowiedzenia wzajemnych oczekiwań i uczuć. Gra pomaga w rozmowie na głębszym poziomie, co służy lepszemu zrozumieniu nieporozumienia i ułatwia wspólne poszukiwanie najlepszego rozwiązania.

• Każda para otrzyma egzemplarz gry na własność.
    W czasie warsztatów będzie zapewniona opieka i ciekawe zajęcia dla Waszych dzieci.
    Koszt uczestniczenia w warsztatach 130 zł od pary.
  • Obowiązują zapisy przez formularz na stronie internetowej: ZAPISY
  • Oprócz zgłoszenia wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 80 zł na poniżej podane konto bankowe w terminie do 8.II.2023 r..

Duszpasterstwo Rodzin, ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice
Bank Pekao S.A. I/O. Gliwice, nr 78 1240 1343 1111 0010 0621 2620, tytułem: darowizna na cele kultu religijnego (ŚDM warsztaty)

Koncert w wykonaniu zespołu „Trio” pt. “Pieśń nad Pieśniami”

Koncert zespołu Trio to ponad godzinne spotkanie z najpiękniejszymi fragmentami biblijnej księgi Pieśni nad Pieśniami. To zaproszenie do wspólnego poszukiwania piękna w opisie prawdziwej miłości „silniejszej niż śmierć”. Pieśń nad Pieśniami to autorski projekt muzyczny Agnieszki Fiuk. To poemat miłosny, który – jak twierdzą słuchacze – zachwyca pięknem brzmienia wokalno-instrumentalnego. Starotestamentalny język Biblii staje się zrozumiały, zachęca do refleksji i wprowadza w świat duchowych pragnień – właściwych dla każdego człowieka. Pieśń przeprowadza słuchacza przez etapy rodzącej się i dojrzewającej miłości. Romans Oblubieńca i Oblubienicy odkrywamy w tej Księdze na wielu płaszczyznach relacyjnych. Na pierwszy plan wysuwa się relacja dwojga ludzi, ale w głębi nie brak odniesień do ukrytych relacji Boga i duszy, Boga i Kościoła.

„Miłość jest głębsza niż Szeol, pragnę o niej opowiadać… więc zapraszam Cię do wspólnej podróży.”

Agnieszka Fiuk

• Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty CD „Pieśń nad Pieśniami” i otrzymanie autografów.
  • W czasie koncertu dzieci będą miały zapewnioną opiekę, aby rodzice wsłuchując się w nastrojową muzykę mogli spędzić romantyczny wspólny czas.
  • Wstęp na koncert za dobrowolną ofiarą!

Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

W kościele pw. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy zostanie odprawiona Masza Święta w intencji sakramentalnych małżonków, aby wzrastali w miłości wielkodusznej, wiernej i szczęśliwej.

• Homilię wygłosi ks. prof. Jan Kochel.
  • W czasie Mszy świętej małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
  • Wydarzeniu patronować będą święci Małżonkowie Zelia i Ludwik Martin, których relikwiami zostaną pobłogosławieni uczestnicy Mszy św. po modlitwie o pomoc w życiu małżeńskim i rodzinnym.
  • Przed Mszą św. będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
  • Po wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez Doradców Życia Rodzinnego

Powrót     Całe kalendarium