Święto patronalne wspólnot Dzieci Maryi

2023-12-11 | autor: ks. Marek Ludwig
facebook.com/dziecimaryidg

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Święto patronalne Wspólnot Dzieci Maryi. Dzień wyjątkowy dla każdej kandydatki, Marianki, animatorki czy opiekuna tych grup.

W tym dniu Księża odprawili Msze Święte w intencji dziewczyn należących do Wspólnot Dzieci Maryi.

Po liturgii słowa i wygłoszonej homilii dla wielu kandydatek nadeszła długo wyczekiwana chwila – bo mogły zostać przyjęte do grona Dzieci Maryi. Nowe dziewczynki obiecywały Maryi, że będą jej zawsze wiernie służyć. I wtedy też otrzymywały swój pierwszy medalik na różowej wstążce.

Starsze dziewczyny odnawiały swoje ślubowania i ze względu na staż we wspólnocie otrzymywały medaliki na wstążce żółtej, zielonej i niebieskiej.

Wspólnoty dziękowały swojej Matce, Maryi Niepokalanej i Panu Bogu za wszystkie łaski jakie otrzymują, ale też za to, że wspólnoty parafialne trwają i mogą robić ogrom dobrego.

A my życzymy wszystkim Wspólnotom Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej abyście powierzone Wam zadania wykonywały najlepiej i najpiękniej jak potraficie... Niech całe Wasze życie będzie pięknym świadectwem Wiary i Drogą prowadzącą do Nieba.

Diecezjalne Duszpasterstwo Dzieci Maryi

facebook.com/dziecimaryidg

Wspólnota Dzieci Maryi z parafii Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach

Wspólnota Dzieci Maryi z parafii Chrystusa Króla w Bytomiu Stolarzowicach