XXXIII Pielgrzymka Górników na Jasną Górę

2023-11-26 | autor: ks. Marek Ludwig

Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki.

W następną niedzielę, 26 listopada, odbędzie się XXXII Pielgrzymka Górników na Jasną Górę, na którą zaproszeni są razem z energetykami i rodzinami.

Spotkanie rozpocznie się o 9.30 przy kościele św. Barbary, gdzie uczestników powita o. Ryszard Bortkiewicz. Stamtąd wyruszą razem z pocztami sztandarowymi w uroczystym przemarszu na Jasną Górę.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego o 11.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa.

Następnie o 12.30 Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki, który wygłosi kazanie. Po Eucharystii nastąpi zawierzenie górników oaz ich rodzin Matce Bożej.

Pielgrzymom towarzyszyć będzie Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im. Józefa Słodczyka pod dyrekcją Dariusza Kasperka.

Powrót     Całe kalendarium