Zmarł śp. ks. dr Franciszek Jędrak

2024-02-23 | autor: ks. Marek Ludwig

22 lutego br. zmarł śp. ks. Franciszek Jędrak, były proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kamieńcu. Miał 64 lata, w tym 37 lat przeżył w kapłaństwie.

Ks. Franciszek Jędrak urodził się 20 kwietnia 1959 r. w Bodzanowicach w rodzinie Władysława i Elżbiety z d. Łopatowskiej. Po ukończeniu nauki w liceum ogólnokształcącym w Oleśnie i zdaniu egzaminu maturalnego w 1978 r. rozpoczął studia chemiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, które jednak przerwał po dwóch latach i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie.

21 czerwca 1986 r. z rąk biskupa opolskiego Alfonsa Nossola przyjął święcenia kapłańskie w katedrze w Opolu. Po święceniach został mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. W 1988 roku został skierowany na studia specjalistyczne w zakresie religioznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które ukończył w 1992 r. uzyskując stopień doktora. Po powrocie ze studiów został mianowany proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Prusinowicach-Złotogłowicach. W 2001 r. został inkardynowany do diecezji gliwickiej i mianowany proboszczem parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kamieńcu. W 2015 r. zrezygnował w urzędu proboszcza i zamieszkał jako rezydent w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy.

Zmarł po krótkiej wyczerpującej chorobie 22 lutego 2024 r.

Uroczystości pogrzebowe:

• eksporta odbędzie się w poniedziałek 26 lutego o godz. 18.00 w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy
  • pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 12.00 w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bodzanowicach.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa kapłan Franciszek, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej Chwale. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Powrót     Wszystkie komunikaty