Rekolekcje dla katechetów

2024-09-13 | autor: Diecezja Gliwicka

27-29.09.2024 - Rekolekcje dla katechetów, nauczycieli i wychowawców w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Gliwickiej w Zabrzu Biskupicach (ul. Bytomska 39; 41-803 Zabrze). Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki, pedagog, psycholog, ekspert MEN z zakresu przedmiotu: Wychowanie do życia w rodzinie.

30.11.2024 - Dzień skupienia dla katechetów, nauczycieli i wychowawców w rejonach:

• Gliwickim – par. pw. NMP Matki Kościoła w Gliwicach Sikorniku. Moderatorem spotkania będzie ks. proboszcz mgr lic. Korneliusz Matauszek, ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli religii, rejonowy wizytator katechizacji oraz rejonowy duszpasterz nauczycieli i wychowawców;
  • Zabrzańskim – par. pw. Św. Anny w Zabrzu. Moderatorem spotkania będzie ks. mgr Mariusz Setlak, wikariusz parafii pw. św. Andrzeja w Zabrzu. Jałmużnik Biskupa Gliwickiego.
  • Bytomskim – par. pw. Św. Krzyża w Bytomiu Miechowicach. Moderatorem spotkania będzie ks. mgr lic. Bartosz Podhajecki, proboszcz parafii.
  • Tarnogórskim – par. pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Moderatorem spotkania będzie ks. mgr lic. Mateusz Batóg, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Uczestnik studiów doktoranckich w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.
  • Lublinieckim – par. pw. Św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Moderatorem spotkania będzie o. mgr Dominik Ochlak OMI, pomocnik o. Tomasza Maniury w prowadzeniu Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA w Kokotku.

01-03.05.2025 - Szlakiem najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach. Wyjazd integracyjny dla katechetów, nauczycieli i wychowawców.

28.06.2025 - Zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla katechetów, nauczycieli i wychowawców w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Nabożeństwo dziękczynne w kaplicy obrazu Matki Bożej Pokornej o godz. 10.00. Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Gliwickiego o godz. 11.00.

01-02.07.2025 - Ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli, katechetów i wychowawców na Jasną Górę.

02-15.07.2025 - Letni wypoczynek w Chorwacji dla katechetów, nauczycieli i wychowawców połączony z pielgrzymką do Međugorje (Jubileusz XXX lecia pielgrzymowania do Međugorje oraz Chorwacji).

6.09.2025 - Rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego 2025/26. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa - katedra pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Po Mszy św. spotkanie w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.