Zakończenie Kongresu Eucharystycznego

2024-05-30 | autor: Diecezja Gliwicka

Trwający od 24 marca w diecezji gliwickiej Kongres Eucharystyczny dobiega końca. Jego zakończenie będzie miało miejsce 30 maja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Tego dnia Mszy św. w gliwickiej katedrze o 8.30 będzie przewodniczył i wygłosi homilię abp Giuseppe Mani, emerytowany arcybiskup Cagliari i były rektor wyższego seminarium diecezji rzymskiej.

Podczas procesji we wszystkich parafiach w diecezji wierni wysłuchają medytacji przygotowanych przez kard. Angelo Comastriego, emerytowanego archiprezbitera bazyliki watykańskiej, byłego biskupa diecezji Massa Marittima-Piombino i arcybiskupa Loreto, który prowadził rekolekcje dla Kurii Rzymskiej i przygotował rozważania wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Koloseum. Medytacje można pobrać, by śledzić tekst podczas procesji: wersja standardowa z dużym tekstem (kliknij tutaj) lub przygotowana do druku książeczka (kliknij tutaj).
(GN/MF)

dzisiejsze (29 maja, środa) spotkanie w parafii Bartłomieja - czytaj więcej tutaj

EPILOGI KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO

08.06.2024 (sobota)

EPILOG I: DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN ORAZ FESTYN RODZINNY
GOŚĆ: BISKUP WIESŁAW ŚMIGIEL (ordynariusz toruński)

RUDY, parafia Wniebowzięcia NMP (Bazylika MB Pokornej)

• 11.00 – Msza Święta z wprowadzeniem relikwii bł. Carla Acutisa
  • Po Eucharystii zapraszamy serdecznie na FESTYN RODZINNY, czyli:
    • gry, zabawy sportowe, poczęstunek, grill, kawa, dmuchańce, wspólny śpiew i mnóstwo innych atrakcji na świeżym powietrzu dla całych rodzin.
    • Podczas festynu wręczone zostaną także certyfikaty dla uczestników wyzwania Poznaj bł. Carla Acutisa i Cuda Eucharystyczne.
    • Planowane zakończenie festynu: godz. 17.00

09.06.2024 (niedziela)

EPILOG II: METROPOLITALNY OBCHÓD ODPUSTU KU CZCI MB POKORNEJ – XV ROCZNICA PODNIESIENIA DO GODNOŚCI BAZYLIKI MNIEJSZEJ
GOŚĆ: BISKUP WIESŁAW ŚMIGIEL (ordynariusz toruński)

RUDY, parafia Wniebowzięcia NMP (Bazylika MB Pokornej)

• 11.00 – Msza Święta - koncelebrują biskupi i kapłani metropolii górnośląskiej
  • 15.00 – Nieszpory

16.06.2024 (niedziela)

EPILOG III:  25. ROCZNICA POBYTU ŚW. JANA PAWŁA II W GLIWICACH
„ŚW. JAN PAWEŁ II - CZŁOWIEK EUCHARYSTII”
GOŚĆ: ABP SALVATORE PENNACCHIO

GLIWICE, katedra

• 18:30 – Msza Święta
  • po Mszy Św. – koncert chórów

• W naszych parafiach będziemy też przeżywali specjalne nabożeństwa w formie triduum (3 kolejne dni) dla upamiętnienia rocznicy pobytu Św. Jana Pawła II w Gliwicach.

11.07.2024 (czwartek)

EPILOG IV: SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ NA „FESTIWALU ŻYCIA”

GOŚĆ: BP ANDRZEJ CZAJA

KOKOTEK k/Lublińca

INNE SPOTKANIE:

12.07.2024 (piątek) OLSZYNA, parafia Wniebowzięcia NMP

15–17.08.2024 (czwartek-sobota)

EPILOG V: DIECEZJALNA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

12-13.10.2024 (sobota-niedziela)

EPILOG VI: SPOTKANIE Z ENRICO PETRILLO (MĘŻEM SŁUŻEBNICY BOŻEJ CHIARY CORBELLI PETRILLO) ORAZ ANGELO CARFI (JEJ LEKARZEM)

• 12.10.2024: LUBLINIEC, par. św. Stanisława Kostki (dolny kościół)
  • 13.10.2024: GLIWICE, Centrum Edukacyjne im. Św. Jana Pawła II (przy katedrze)

19.10.2024 (sobota)

EPILOG VII: SYMPOZJUM „ŚWIĘCI EUCHARYSTIĄ”

GLIWICE, Centrum Edukacyjne im. Św. Jana Pawła II

UWAGA: Szczegóły EPILOGÓW warto śledzić w harmonogramie (kliknij tutaj).