II ETAP - WYZWANIE – POZNAJ BOŻEGO CZŁOWIEKA!

2024-04-10 | autor: Diecezja Gliwicka

Poniżej prezentujemy materiały i pytania diecezjalnego wyzwania internetowego: o bł. Carlo Acutisie oraz o Chiarze Corbelli-Petrillo (II ETAP):

bł. Carlo Acutis

Szczęść Boże!

Dziękujemy, że przystąpiłeś/aś do udziału w Wyzwaniu. Znasz już trochę osobę Carla. Dziś zapraszamy Cię do lektury fragmentów wywiadu z jego mamą – Antonią (plik PDF).

W ramach II etapu wyzwania dokończ zdania:

1. Skąd pochodziła babcia Carla ze strony jego taty?
  2. Kto powiedział Antonii Solzano, że jej syn ma specjalną misję do spełnienia dla Kościoła?
  3. Wymień 2 umiejętności informatyczne, które posiadał Carlo.
  4. Na jakim instrumencie nauczył się grać Carlo?
  5. Podaj tytuł adhortacji, w której papież Franciszek poświęcił Carlowi cały rozdział.
  6. Jak Carlo pomagał potrzebującym? – opisz w 2 zdaniach.
  7. Jaki cud posłużył do beatyfikacji Carla (kto i z czego został uzdrowiony)?

DLA CHĘTNYCH: znajdź w internecie modlitwę za wstawiennictwem bł. Carla Acutisa i pomódl się nią.

Odpowiedzi prześlij mailem na adres: konkurs@poczta.kuria.gliwice.pl W tytule wiadomości wpisz: „Wyzwanie – Carlo – etap 2”. Na końcu wiadomości podaj swoje imię i nazwisko (jeżeli uczestniczy grupa, to imiona i nazwiska wszystkich jej członków) oraz miejscowość, z której do nas piszecie.

Chiara Corbella-Petrillo

Szczęść Boże!

Dziękujemy, że przystąpiłeś/aś do udziału w Wyzwaniu. Znasz już trochę osobę Chiary. Dziś zapraszamy Cię do lektury (plik PDF) krótkiego wywiadu z jej mężem - Enrico.

W ramach II etapu wyzwania dokończ zdania:

1. Chiara już jako mała dziewczynka chodziła z mamą na spotkania….
  2. [Bóg] nie daje ci krzyża po to, żebyś upadł pod jego ciężarem, ale po to, ….
  3. Po tym, jak się umiera, widać, ….
  4. [Chiara] śmierci się nie bała. Wiedziała, że po drugiej stronie….
  5. Przeciwieństwem strachu nie jest odwaga, lecz ….
  6. Zawsze czuliśmy się jednością dzięki ….

DLA CHĘTNYCH: Pomódl się modlitwą o beatyfikację Chiary.

Odpowiedzi prześlij mailem na adres: konkurs@poczta.kuria.gliwice.pl W tytule wiadomości wpisz: „Wyzwanie – Chiara – etap 2”. Na końcu wiadomości podaj swoje imię i nazwisko (jeżeli uczestniczy grupa, to imiona i nazwiska wszystkich jej członków) oraz miejscowość, z której do nas piszesz/piszecie.

Do usłyszenia za tydzień, 18 kwietnia!

Pozdrawiamy,
ORGANIZATORZY: Ks. Krzysztof, Ania i Kasia