IV ETAP - WYZWANIE – POZNAJ BOŻEGO CZŁOWIEKA!

2024-04-25 | autor: Diecezja Gliwicka

Poniżej prezentujemy materiały i pytania diecezjalnego wyzwania internetowego: o bł. Carlo Acutisie oraz o Chiarze Corbelli-Petrillo (IV ETAP):

bł. Carlo Acutis

To już czwarty etap naszych zmagań. Tym razem nie będziemy skupiać się bezpośrednio na życiu Carla Acutisa, lecz poznamy to, co tak bardzo go zainteresowało i było dla niego tak ważne. Zapraszamy do wspólnego odkrywania Cudów Eucharystycznych!

Po obejrzeniu załączonej prezentacji w ramach IV etapu wyzwania wykonaj zadania:

1. Co to jest cud eucharystyczny?
  2. Ile cudów eucharystycznych jest opisanych w dotychczasowej historii Kościoła?
  3. Jaki jest cel cudów eucharystycznych?
  4. Wejdź na stronę internetową www.cuda-eucharystyczne.pl i opisz wybrany cud eucharystyczny, taki którego nie ma w załączonej prezentacji (co się wydarzyło, gdzie i kiedy).

Odpowiedzi prześlij mailem na adres: konkurs@poczta.kuria.gliwice.pl W tytule wiadomości wpisz: „Wyzwanie – Carlo – etap 4”. Na końcu wiadomości podaj swoje imię i nazwisko (jeżeli uczestniczy grupa, to imiona i nazwiska wszystkich jej członków) oraz miejscowość, z której do nas piszecie.

Chiara Corbella-Petrillo

To już czwarty etap naszych zmagań. Tym razem nie będziemy skupiać się bezpośrednio na życiu Chiary, lecz zgłębimy temat, który bezpośrednio wiąże się z jej życiowym powołaniem. Zapraszamy do wspólnej refleksji nad nauczaniem Kościoła o małżeństwie i rodzinie!

W ramach IV etapu wyzwania odpowiedz na pytania i wykonaj zadania (wszystkie odpowiedzi znajdują się w załączonych materiałach):

1. Jak określa rodzinę Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym w punkcie 48?
  2. Jakie fundamentalne zadania rodziny określił Św. Jan Paweł II
    w adhortacji Familiaris Consortio w punkcie 17?
  3. Wymień 3 przykłady form apostolstwa rodziny, o których możemy przeczytać w dekrecie o apostolstwie świeckich w punkcie 11.
  4. Czyimi współpracownikami są rodzice wykonujący zadanie wychowania potomstwa?
  5. Jakie dwie wartości wymienione w tekście, które powinny być przekazywane przez rodziców dzieciom, uważasz za najważniejsze i dlaczego?

Odpowiedzi prześlij mailem na adres: konkurs@poczta.kuria.gliwice.pl W tytule wiadomości wpisz: „Wyzwanie – Chiara – etap 4”. Na końcu wiadomości podaj swoje imię i nazwisko (jeżeli uczestniczy grupa, to imiona i nazwiska wszystkich jej członków) oraz miejscowość, z której do nas piszecie.

Do usłyszenia za tydzień, 2 maja!

Pozdrawiamy,
ORGANIZATORZY: Ks. Krzysztof, Ania i Kasia